Q?

Gireceğim bölümlere sınavla mı giriliyor?

A.

Hayır, bölümler yaş sınırına uyan herkesi sınavsız kabul eder.

Q?

Gireceğim bölümlerde devam zorunluluğu var mı?

A.

Evet, devam zorunluluğu vardır.

Q?

Oyunculuğun bana faydası nelerdir?

A.

Oyunculuk yeteneğiniz varsa öncelikle bünyemizdeki Tiyatro Actor Studio sahnemizde oyunculuk yapabilirsiniz. Daha sonra isteğiniz doğrultusunda sinema ve televizyon dünyasına da giriş yapmanız mümkündür. Fakat bazen profesyonel yardım almak gerekebilir.

Q?

Oyunculara düzgün ve doğru yönlendirme yapılıyor mu?

A.

Tabiki, Ankarada sayemizde oluşan mevcut donanımlı oyuncu portföyümüz düzgün çalışan ve uzun yıllar hizmet vermiş sahnelere veya ajanslara yönlendirilir.

Q?

Peki ben Ankarada kalmak istemiyorsam ne yapabilirim?

A.

Oyunculuk performansınız yeterliyse gerek Ankara da gerekse de başka illerde bir çok yerde çalışabilirsiniz. İl dışına yönlendirme yapmak sorumluluk isteyen bir durumdur. Kişiye ve karakterine göre değişebilir. Eğer kişi yaşça küçükse mutlaka aile ile iletişim kurularak yardımda bulunuruz. Birçok yetenekli arkadaşımız artık çeştli şehirlerde çalışmaktadırlar.

Q?

Tiyatro oyunculuğu ile Actor Studio oyuncularının arasındaki fark nedir?

A.

Oyunculuğun temelleri esasen aynıdır. Fakat Actor Studio ismi altında öğrenciler özel dans, şan, kamera oyunculuğu, tiyatro tarihi ve günümüz sahneleri dersi gibi ek bilgiler aldıkları için daha donanımlı ve bilgili olarak adım atarlar. Vücut plastiği ve genel kültür bilgisi daha gelişmiştir. Sahne veya kamera önünde daha rahat davranırlar.

Q?

6-16 yaş çocuklar için yılsonunda gösteriler var mı?

A.

Evet, öğrencilerin sınıf performansına göre gösteriler hazırlanır.